25 października nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających, pt.: „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja uczniów, zwrócenie uwagi na czytanie, jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, zachęcanie do sięgania po książkę w każdym miejscu i w każdej sytuacji, a także bicie zeszłorocznego rekordu akcji ” Przerwa na czytanie”.

W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najmłodszym czytali pracownicy szkoły.

Edyta Międzik