Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

05.11.2019r. świętowaliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Obchody tego nietypowego święta rozpoczęliśmy tradycyjnie od krótkiego wyjaśnienia  i przedstawienia historii święta bajek, które przygotowała i zaprezentowała Przewodnicząca SU. Przypomnieliśmy i uświadomiliśmy sobie jak ważne w naszym życiu są bajki. To dzięki naszym ulubionym bajkom i postaciom z bajek czas spędzony z książką stawał się magiczny i niezapomniany. Postacie z bajek były i są powodem do radości, lekarstwem na smutki i bardzo często wskazówką w trudnych sytuacjach. To właśnie bajki nauczyły nas odróżniania dobra od zła i dążenia do tego, aby dobro zawsze zwyciężało. Nauczyły nas również tego, jak ważne jest pomaganie słabszym i mniejszym. Wspólne świętowanie było również okazją do przyniesienia swojej ulubionej bajki lub książki a nawet do przeniesienia się do świata bajek- gościliśmy w szkole wiele postaci z bajek. Bardzo ważnym punktem programu obchodów Międzynarodowego Święta Postaci z Bajek było wspólne spędzenie przerwy z ulubioną bajką lub  książką, co pozwoliło nam chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść się do magicznego świata książki. Każdy miłośnik książki otrzymał drobny upominek- zakładkę przygotowaną przez SU.