Nasze poetyckie sukcesy

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mogą osiągać sukcesy w wielu dziedzinach i to kolejny raz z rzędu. Tak było i tym razem, kiedy w dniu 14 maja br. podczas Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta – zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Chwałowicach – nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca i wiele nagród.

W kategorii klas IV – VI: III miejsce zdobyła Maria Stefanowska z kl. IV, zaś w kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum – I miejsce (ex aequo) – zdobyli Wiktor Bera i Jakub Żmuda z klasy III gimnazjum, II miejsce (ex aequo) – Patryk Kozłowski z klasy III gimnazjum i Natalia Wrona z klasy VIII. Ponadto wyróżnienia Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” ze Stalowej Woli – otrzymały m.in. uczennice: Weronika Dziurdź z klasy VI oraz Oliwia Stopyra z klasy VIII. Wyróżnienie Dyrektora GCK – otrzymała Natalia Perła z klasy VII.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Należy dodać, że konkurencja uczniów z innych szkół w gminie była mocna, ponadto recytacja wierszy Zbigniewa Herberta wymaga wielu umiejętności i wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na podziw oraz uznanie, gdyż jest to poezja, którą należy przede wszystkim właściwie odebrać, żeby wyrazić ją własną interpretacją.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Kazimierz Linda – poeta i wiceprezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, p. Beata Sudoł – Kochan – polonistka i członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli oraz p. Teresa Lachowska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych wspaniałych sukcesów.

Tekst: J. Dudzińska
Zdjęcia: J. Szeliga, M. Pater–Łosek.