Polowanie na śmieci

Nasi uczniowie, w związku przypadającym na 27 kwietnia „Dniem Czystości Łowisk”, wzięli udział w akcji „Polowanie na śmieci”, będącej owocem wieloletniej współpracy naszej szkoły z Wojskowym Kołem Łowieckim „SĘP” Mielec.

Akcja rozpoczęła się wykładem, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Następnie, po krótkiej odprawie, przypomnieniu zasad segregacji odpadów i wyposażeniu uczniów w niezbędny sprzęt – ruszyliśmy w teren. Było to swego rodzaju polowanie, pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Okazało się bowiem, że było co sprzątać. Zasmucił nas fakt, że wielu ludzi nie rozumie istoty ochrony otaczającego nas środowiska. W swojej niewiedzy wywożą do lasu różnego rodzaju śmieci: butelki, opony, tworzywa sztuczne czy ubrania.

Efektem naszej ciężkiej pracy była zbiórka kilkudziesięciu worków pełnych śmieci i satysfakcja, że poświęcając jeden dzień, zrobiliśmy coś pożytecznego dla środowiska.

Na zakończenie akcji uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki, a zwieńczeniem przedsięwzięcia było wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że nasz trud zostanie doceniony i w naszych lasach nie będzie przybywać śmieci.