Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Szanowni rodzice, uczniowie!

Pierwszego września rozpoczniemy nowy rok szkolny. Chcemy by lekcje odbywały się jak w innych latach. Niemniej będą nas obowiązywały zasady, które wcześniej nie były stosowane.

W okresie pandemi podstawową zasadą jest przychodzenie do szkoły zdrowych uczniów, nauczycieli i pracowników. To bardzo ważne, ponieważ we wcześniejszych latach obserwowaliśmy przypadki, kiedy personel czy uczniowie, źle się czując, mimo wszystko przychodzili do szkoły. Pamiętajmy o tym, że od naszego zdrowia zależy zdrowie innych.

Kolejną ważną zasadą jest zachowanie higieny, dlatego prosimy, by rodzice przypominali uczniom o myciu rąk po przyjściu do szkoły lub dezynfekcji przy pomocy środków, które już szkoła posiada.

Pomimo tego, że uczniów w naszej szkole jest niewielu, zadecydowałem, by wchodzili oni do szkoły różnymi wejściami. I tak:
– klasa „0” – wejście przy kuchni (od dziedzińca),
– klasy I-III – wejście główne (obok kancelarii), ale odzież zmieniamy w klasach, tam już są wieszaki,
– klasy IV-VIII – wejście od parkingu (boksy są inaczej przydzielone).

Jeśli będzie zachowany dystans społeczny 1,5m, nie będzie obowiązku noszenia maseczek. Natomiast w czasie dowozu uczniowie powinni maseczki mieć założone.

Przewidujemy, że obiady będą wydawane jak w latach poprzednich,
I tura – 11.00 (klasy 1-4),
II tura – 11.30 (klasa „0”),
III tura – 12.00 (klasy 5-8).
Niemniej wymagać będziemy, by poszczególne klasy wychodziły na posiłek w sposób uporządkowany. Czuwać nad tym będą nauczyciele.

Nie planujemy mierzenia temperatury przy wejściu do szkoły, ale w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia ucznia, będziemy go izolować od pozostałych uczniów w pomieszczeniu pierwszej pomocy przedlekarskiej i informować rodziców o zaistniałej sytuacji.
Dlatego bardzo proszę o weryfikację u wychowawców numerów telefonów kontaktowych, byśmy mieli pewność, że ważne informacje dotrą szybko do rodziców.

Wytyczne dotyczące organizacji powrotu uczniów do szkoły zostały opublikowane na stronach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie —>
Wytyczne Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie dotyczące nowego roku szkolnego 2020

Wszelkie obostrzenia, które się pojawią, powodowane są troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin, nauczycieli i pracowników szkoły.

Poniżej przedstawiam informacje dla uczniów i rodziców, przygotowane przez MEN, dotyczące bezpieczeństwa uczniów.

Liczę na pełne zrozumienie sytuacji.

Tadeusz Stopyra