Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. To ustalone przez ONZ święto przypomina o tym,  że wodę trzeba chronić, bo jej zasoby na naszej Błękitnej Planecie są ograniczone i wiele milionów ludzi cierpi na jej brak. Z jakimi wodnymi problemami borykają się mieszkańcy Ziemi dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły podczas przeprowadzonych tego dnia specjalnych zajęć. W klasach młodszych realizowany był temat ” W jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę?” W klasach starszych uczniowie zdobywali wiedzę  nt. wodnych wyzwań na każdym kontynencie. Lekcje zostały przeprowadzone  przy pomocy materiałów otrzymanych z  Polskiej Akcji Humanitarnej, która zajmuję się między innymi budową studni w Sudanie.

Zdjęcia podczas zajęć wykonały: Joanna Kozłowska, Anna Laskowska, Wiesława Kochan.