Święto pieczonego ziemniaka

W kalendarzu  już jesień, ale  pogoda jeszcze letnia i dlatego uczniowie klasy  czwartej z wychowawczynią  28 września wybrali się na wycieczkę rowerową  do miejsca, gdzie San wpada do Wisły.

Podczas jazdy rowerem była okazja, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły.

Ujście Sanu do Wisły  to miejsce  niezwykle urokliwe  i piękne o każdej porze roku. Jak się okazało niektórzy uczniowie   byli tam po raz pierwszy.  Na  parkingu przy ujściu czekała na nas niespodzianka w postaci pieczonych ziemniaków. Oprócz tego każdy mógł upiec sobie na ognisku kiełbaskę i spróbować jeszcze innych smakołyków.  Wszystko to za sprawą mam, a także dziadka naszych uczniów. Dziękujemy Paniom  – Sylwii Dąda i Sylwii Perła oraz Panu Marianowi Perła za przygotowanie ogniska. Wszystko było pyszne!

Dzieci  były bardzo  zadowolone, wspólnie się bawiły, obserwowały  przyrodę, wypatrzyły żaby, ślimaki, jaszczurki oraz  ptaki i nie miały ochoty wracać do domu.
Na zakończenie posprzątaliśmy  po sobie teren, aby  inni mogli spędzać przyjemnie czas w tym miejscu.