IMS-IML 25.09.2019 r. Rzeszów

Sprawozdanie z wojewódzkich zawodów sportowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły się 25 września 2019 r. w Rzeszowie.

Przed startem

Na mecie

Przemysław Furman (VIII)  reprezentował naszą szkołę w zawodach wojewódzkich w biegu na 1000m uzyskując czas – 3:17.38 min. (poprzedni rekord Przemka wynosił: 3:22.00 min.). Ostatecznie Przemek uplasował się na XVII pozycji na 35 startujących zawodników z całego województwa podkarpackiego.

Warunki atmosferyczne nie były sprzyjające. Było chłodno i tuż przed startem oraz w czasie biegu padał kapuśniaczek. Zwiększona wilgotność powietrza utrudniała odpowiednie oddychanie a mokra nawierzchnia tartanowa z kałużami groziła upadkiem. Przemek biegł w III serii w środku przez cały dystans. Na około 300 m przed metą zaczął powoli przyspieszać „pochłaniając” kilku zawodników. Tempo jednak było szybkie i nie sposób było dogonić czołówki. Na ostatnich metrach Przemek „wykrzesał” jeszcze trochę siły i wyprzedzając zawodnika uplasował się na piątej pozycji. Przemek wspaniale zaprezentował się na Wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych reprezentując naszą szkołę i region.

Przemkowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów.

Opiekun zawodnika – Janusz Wrona