Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Góra Grosza to akcja charytatywna której podstawowym celem jest zbieranie monet i uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. W tym roku szkolnym odbyła się już XVIII edycja Góry Grosza. Nasza szkoła wiele lat bierze udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Miło nam poinformować, że tym razem zebraliśmy rekordową kwotę: 446,43 zł. Każda klasa zgromadziła pokaźną górę pieniędzy. Najwięcej grosików uzbierała klasa VII – 94,46zł. W przeliczeniu na jednego ucznia I miejsce przypadło klasie VI. Pieniądze, zgodnie z instrukcją zostały posegregowane, policzone, zapakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy!