“Moja przyszłość – mój wybór”

Jak dobrze wybrać szkołę, zawód? Jak, czego i gdzie się uczyć to jedna z najważniejszych spraw, o jakich myślą uczniowie w starszych klasach szkoły podstawowej.

1 marca uczniowie klasy VII uczestniczyli w spotkaniu “Moja przyszłość – mój wybór”. Spotkanie odbyło się na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli. W ramach spotkania uczniowie zapoznali się z krótką prezentacją na temat doradztwa zawodowego oraz ofertą dotyczącą wyboru dalszej drogi kształcenia. Następnie spotkali się z przedstawicielami zawodów. Pan policjant i pani bankowiec przekazali uczniom informacje na temat wykonywanych przez siebie zawodów. Omówili, jakimi cechami powinien charakteryzować się przyszły pracownik policji lub banku, jak wygląda proces rekrutacji, czym charakteryzuje się ich praca. W ostatniej części spotkania, uczniowie wzięli udział w indywidualnych rozmowach z doradcami zawodowymi.

Po zajęciach w poradni przyszedł czas na relaks – seans filmowy w kinie Helios.