Napisaliśmy Dyktando Niepodległościowe

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szóstej edycji Dyktanda Niepodległościowego, którego ideą jest poszerzanie wiedzy z zakresu historii oraz skłonienie do refleksji nad językiem ojczystym.

W tym roku do Dyktanda Niepodległościowego przystąpiła rekordowa ilość osób. W tym samym czasie „Po polsku o historii” pisała młodzież z aż sześciu województw!

Cieszy nas fakt, że również uczniowie naszej szkoły podjęli trud i przystąpili do tego niezwykłego projektu. Wyniki zmagań z poprawną pisownią poznamy już wkrótce.

Tegoroczny udział w konkursie to także próba ustanowienia rekordu liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony bowiem do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

M. Pater-Łosek