Nasze patriotyczne sukcesy.

,, Kiedy myślę, Ojczyzna 1918-2018″ – pod takim hasłem odbył się w dniu 15 maja 2018r. w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach – Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Chwałowicach.

Konkurs recytatorski był poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W konkursie udział wzięło łącznie 66 uczniów ze wszystkich szkół gminy Radomyśl nad Sanem. Naszą szkołę reprezentowała mocna i ambitna grupa 15 uczniów, którzy wystąpili w dwóch kategoriach:
klasy IV-VI szkoły podstawowej: Julia Dudzińska, Weronika Dziurdź, Wiktoria Foltarz i Antonina Hołody (kl. V) – opiekun
p. Agnieszka Cebula; Julia Laskowska, Amelia Kosmala, Natalia Perła i Patrycja Piątek (klasa VI) – opiekun p. Joanna Dudzińska;
klasy VII (szkoły podstawowej) – II i III (gimnazjum): Oliwia Stopyra, Marlena Szeliga, Emilia Woźniak i Natalia Wrona (klasa VII) oraz Wiktor Bera, Patryk Kozłowski i Jakub Żmuda (klasa II) – opiekun p. Joanna Dudzińska.

Wszyscy nasi uczniowie wspaniale recytowali wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie, deklamowali utwory o pięknie naszej przyrody i o poświęceniu bohaterów, dzięki którym możemy żyć
w wolnym kraju.

Za swoje występy wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami z wyróżnieniami oraz książkami. Ponadto chłopcy z naszego gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni, gdyż nie tylko zaskoczyli wszystkich obecnych swoją idealną recytacją niezwykle trudnych i długich utworów, ale przede wszystkim własną interpretacją tych tekstów – wywołali wzruszenie.

Komisja Konkursowa przyznała I miejsce dla Wiktora Bery oraz II miejsce (ex aequo) dla Patryka Kozłowskiego oraz Jakuba Żmudy.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy osiągnięć. Jesteśmy dumni, że mamy takich patriotów i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Dudzińska