Skąd się bierze prąd?

Skąd się bierze prąd?  Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie z klas młodszych podczas  zajęć edukacyjnych  „Energia odnawialna – edukacja poprzez zabawę” prowadzonych  w naszej szkole przez firmę Lupus.

W trakcie spotkania  uczniowie dowiedzieli się  jakie znaczenie ma dla nas energia elektryczna, jakie są  źródła energii. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz urządzeń do produkcji energii z wody, wiatru i słońca. Każdy  mógł sam przekonać się jak działa turbina wiatrowa lub panel fotowoltaiczny. Ważnym  punktem  spotkania były także informacje ona temat oszczędzania energii w naszych domach.

Na zakończenie warsztatów chętni uczniowie mogli wykonać sobie zdjęcie na „naukowej” ściance

Zdjęcia: Agata Wąsikowska, Anna Laskowska