Zimowe aktywności

Słońce przygrzewa coraz mocniej, słychać śpiew ptaków to znaczy, że nadchodzi wiosna. Czas na podsumowanie naszych zimowych aktywności. Ruch na świeżym powietrzu o każdej porze roku jest bardzo ważny. Kiedy tylko to było możliwe korzystaliśmy z uroków zimy i chętnie wychodziliśmy na spacery, szaleństwa oraz zabawy na śniegu i lodowisku.  Odpowiedni ubiór na tę porę roku to podstawa  zdrowia i dobrej zabawy. Nikomu nie straszna była niska temperatura, przemoczone rękawiczki czy śnieg za kołnierzem, najważniejsza była radość z przebywania na świeżym powietrzu.   My się zimy nie boimy i już czekamy na następną!

Podczas styczniowych wyjazdów na lodowisko zobaczyliśmy wystawę „Dzieci Świata” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.  Autorką zdjęć na wystawie jest znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska. Dzięki wystawie „poznaliśmy” swoich rówieśników ze wszystkich kontynentów. Zobaczyliśmy, że nie wszystkie dzieci mają domy takie jak my, nie wszystkie dzieci mogą chodzić do szkoły, nie wszystkie dzieci mają dostęp do wody i pożywienia i nie wszystkie mogą cieszyć się zimą!