Ekologiczne działania

Czerwiec to miesiąc podsumowań; to również miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska oraz Tydzień Lasu i Zadrzewień.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami w każdym roku podejmują różnego rodzaju działania ekologiczne, biorą udział w akcjach propagujących ochronę przyrody.

Każdego roku uczestniczymy w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata.  18 września 2020r. zorganizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Gościeradów akcję sprzątania lasu. Uczniowie  klas I-III, IV-VI oraz VII i VIII spotkali się z leśniczym Wojciechem Madejem. Pan leśniczy wyświetlił uczniom bardzo ciekawy film „Michał wkurza się na śmieci” oraz przeprowadził ciekawe zajęcia. Następnie wszyscy zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyruszyli do pobliskiego lasu na „wojnę” ze śmieciami.

AKCJA SADZENIA DRZEW

2 października uczniowie wraz  z wychowawcami posadzili wzdłuż ogrodzenia szkolnego ok. 200 sadzonek buków. Sadzonki drzewek przekazało nam Nadleśnictwo Gościeradów.

Wiesława Kochan

Zdjęcia: Wiesława Kochan, Tadeusz Stopyra, Janusz Wrona, Anna Laskowska