Słodkie Walentynki

Nadszedł czas, w którym serca biją mocniej, a uczucia zakwitają niczym wiosenne kwiaty. Tak, to właśnie „Walentynki”!

Święto Miłości i Przyjaźni, które celebrujemy 14 lutego i jest to  okazją do wyrażenia swoich uczuć wobec bliskich sercu osób. Tradycja obchodzenia Walentynek sięga wieków wstecz i ma swoje korzenie w legendzie o świętym Walentym.

W naszej szkole „Walentynki” to nie tylko okazja do obdarowywania się słodkimi upominkami i kartkami, ale również do budowania więzi między ludźmi i pomagania innym. W tym roku  zorganizowana została Poczta Walentynkowa oraz słodki kiermasz charytatywny , z którego dochód został przeznaczony na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci w Skowierzynie oraz na bieżące potrzeby i  działalność Samorządu Uczniowskiego . Podczas kiermaszu sprzedawane były słodkości przygotowane przez samych uczniów lub z pomocą ich rodziców. Ilość bezinteresownie przygotowanych ciast i ciasteczek  mile nas zaskoczyła, podobnie jak uzyskana kwota  – 1543  złote.  Dziękujemy tym, którzy przygotowali i sprzedawali słodkości oraz tym, którzy kupowali i wrzucali do skrzyneczki dosyć pokaźne kwoty, niekiedy pochodzące z własnych skarbonek.

Decyzją Samorządu Uczniowskiego na Hospicyjny Dom Aniołków zostanie przekazane 1250 złotych, zaś pozostała kwota trafi do Samorządu Uczniowskiego.

Tekst: Franciszek Kawa
Zdjęcia: Franciszek Kawa, Anna Laskowska