Bajkowy Dzień Matki i Dzień Ojca

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też co roku w naszej szkole nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 27 maja 2019 r. gościliśmy naszych kochanych rodziców.

Na początku Pan Dyrektor Tadeusz Stopyra przywitał przybyłych rodziców ciepłymi słowami. Następnie wszystkie mamy i wszyscy tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanym przez nich, pod kierunkiem nauczycieli montażu słowno-muzycznym.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy”O”, którzy recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Po nich na scenie pojawiły się dzieci z klasy I. Uczniowie z kl II-III zaprezentowali  przedstawienie zatytułowane „Marzenia mamy”, które było częścią projektu promującego czytelnictwo.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom przygotowanych przez uczniów upominków i złożenie życzeń.

Po części artystycznej na wszystkich rodziców czekał słodki poczęstunek.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony.

Uroczystość przygotowały naucz. edukacji wczesnoszkolnej: Agnieszka Czuj, Teresa Dudek, Barbara Żmuda i Joanna Kozłowska.

Joanna Kozłowska